Cieto grīdas segumu tīrīšana, uzkopšana
Lai saglabātu cieto grīdas segumu labā stāvoklī, ir svarīgi to ne tikai tīrīt, bet arī vaskot vai eļļot, lai tas noturētu savu sākotnējo izskatu. Īpaši svarīgi ir pievērst uzmanību tādiem cieto grīdu segumiem, kā lamināts, parkets un linolejs, lai tie neskrāpētos, lakas vai krāsas pārklājums nesāktu nodilt.
SIA “Tīrības pamats” piedāvā cieto grīdas segumu tīrīšanu un uzkopšanu, lai grīda saglabātu savas sākotnējās īpašības un izskatītos kā jauna.
Kādas ir grīdas vaskošanas, eļļošanas un lakošanas īpašības?
Grīdas vaskošana palīdz saglabāt grīdas sākotnējo izskatu, kā arī to pasargā no mitruma, netīrumiem, nodiluma un paildzina grīdas seguma kalpošanas laiku. Tas ir lielisks aizsarglīdzeklis arī pret grīdas skrāpējumiem, kā arī poras tiek pasargātas no netīrumiem.
Grīdas eļļošana ir piemērota, lai grīdu aizsargātu no ikdienas nolietojuma un tā kļūtu izturīgāka. Starpība starp vaskotu un eļļotu grīdu ir tāda, ka grīda tiek piesūcināta ar cietējošu eļļu un tā nesaglabājas grīdas virspusē.
Eļļota grīda dod grīdai īpašu efektu, kas pastiprina krāsu un spīdumu, kā arī izceļ grīdas virsmas struktūru. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka grīda pēc eļļošanas ir siltāka nekā vaskota vai lakota grīda.
Grīdas lakošana piešķir grīdai spīdumu un pastiprina krāsu, kā arī tā kļūst izturīgāka pret nodilumu. Lakotas grīdas kopšana ir vienkārša, tomēr ir svarīgi izvairīties no liela ūdens daudzuma izmantošanas to uzkopjot.
Kāds ir grīdas vaskošanas process?
Pirms grīdas vaskošanas ir būtiski grīdu rūpīgi notīrīt un izmazgāt ar speciāli paredzētiem mazgāšanas līdzekļiem, lai vaska uzklāšana būtu vieglāka un vienmērīgāka. Pēc grīdas izmazgāšanas un apstrādes vasks tiek uzklāts un izlīdzināts, tas pēc tam tiek pulēts ar speciālu vasku un pulēšanas iekārtu, lai tas saglabātos pēc iespējas ilgāk. Šis process ir sarežģīts un ir svarīgi, ka darbu veic profesionāli darbinieki, tāpēc uzticiet grīdas tīrīšanu, uzkopšanu un vaskošanu SIA “Tīrības pamats” profesionāļiem ar gadiem uzkrātu darba pieredzi, lai grīda nesagādātu nekādas raizes.
Vaskotas grīdas tālāka kopšana notiek ar speciāli ražotāja noteiktiem tīrīšanas līdzekļiem, lai to nebojātu un tā saglabātos labā kvalitātē pēc iespējas ilgāk. Svarīgi ir atcerēties, ka tās kopšanai nedrīkst izmantot nepiemērotus tīrīšanas līdzekļus, pretējā gadījumā tā tiks sabojāta un vasks nepildīs savas funkcijas.
Mēs iesakām veikt grīdas ģenerāltīrīšanu vienu vai divas reizes gadā, lai grīda tiktu tīrīta ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem un tiktu uzklāta jauna vaska kārtiņa, lai tā saglabātu pēc iespējas labāku izskatu un īpašības. Ne mazāk svarīgi ir atcerēties vaska ražotāju, kura vasks iepriekš ir izmantots, lai kvalitāte un rezultāts būtu pēc iespējas labāks, jo dažādu ražotāju vaskus nav ieteicams jaukt.
Piedāvājam arī grīdas vaska noņemšanu, lai uzklātu pilnīgi jaunu grīdas pārklājumu vai citu vaskošanas veidu.
Kādi ir vaskošanas veidi?
Katram grīdas segumam ir dažāda veida vaskošanas iespējas, kas sniedz dažāda veida rezultātu. Vaskošanas veids tiek izvēlēts balstoties uz klienta vēlmēm un prasībām, lai sasniegtu vispiemērotāko rezultātu.
Ar vasku var apstrādāt dažāda veida grīdas segumus – koka, lamināta, parketa, linoleja un PVC, kā arī flīžu un betona grīdu. Grīdas segumu vaskošanā ir jāņem vērā ražotāja noteiktie ierobežojumi, kas visbiežāk ietekmē flīžu un lamināta grīdas. Porainākas grīdas vaskošana ir vieglāka, kā arī tās kopšana ir vieglāka.
Katram grīdas segumam ir specifiski piemērots vasks, kā arī to lietošana ir atkarīga no konkrētās situācijas un vēlmēm.
Matētu vasku visbiežāk izmanto parketa un linoleja grīdām veikalos vai komerctelpās, turklāt spīdīgs vasks ir vairāk piemērots dzīvojamajās telpās. Matētu, pusmatētu un spīdīgu vasku izmanto arī laminātam, parketam un dēļu grīdai, kas ir atkarīgs no katra klienta vēlmēm un situācijas. Betona grīdām izmanto grunts vasku un tad emulsijas vasku. Retro vasks piešķir vecmodīgu izskatu, kas padara telpu interesantāku un ir lielisks dizaina elements.
Kāds ir grīdas eļļošanas process?
Tāpat kā pirms grīdas vaskošanas, grīda ir jāiztīra un jāizmazgā ar speciāli paredzētiem mazgāšanas līdzekļiem, lai tā tiktu sagatavota eļļošanas procesam. Grīda ar eļļas pārklājumu ir jākopj ar tam speciāli paredzētiem kopšanas līdzekļiem, lai netīrumi un putekļi sakrātos aizsargslānī, kas tiek uzklāts lietojot kopšanas līdzekļus. Atkarībā no tā, cik noslogota ir grīdas virsma, kopšana ir jāveic, lai saglabātu eļļas aizsargīpašības. Grīdas ģenerāltīrīšanu iesakām veikt reizi divos gados, lai tā tiktu attīrīta un virsējā kārta tiktu atjaunota. Der zināt, ka eļļota grīda ir grūtāk kopjama.
Kāds ir grīdas lakošanas process?
Pirms grīda tiek lakota, tā tiek rūpīgi attīrīta no putekļiem un netīrumiem, lai neveidotos grubuļainas vietas. Pie grīdas lakošanas svarīgi ir ne tikai atbrīvoties no netīrumiem un putekļiem, bet svarīga ir arī istabas temperatūra, ventilācija, kā arī lakas temperatūra un citi faktori, kas ietekmē grīdas lakošanu. Lakošana tiek veikta ar rullīti vai otu un tā tiek sākta no istabas gala virzībā uz durvīm, un lako ik pa dēlim. Svarīgi ir neatstāt nenolakotas vietas, lai lakas pārklājums būtu vienmērīgs.
Lai lakota grīdu ilgāk saglabātu savas funkcijas, nav ieteicams pa to staigāt ar ielas apaviem. Iesakām grīdu mazgāt ar mitru nevis slapju lupatu, kā arī izmantot tīru ūdeni vai speciāli paredzētu mazgāšanas līdzekli. Ieteicams ir grīdu pulēt vienu reizi gadā, lai saglabātu grīdas labās īpašības un tā kalpotu ilgāk.
Cietās grīdas kopšanas padomi.
Gadu laikā esam izstrādājuši padomus, kas ļaus Jūsu grīdai izskatīties labāk, kā arī lai tā kalpotu ilgāk un saglabātu savas īpašības. Mūsu padomi ir sekojoši:
- lietot speciāli paredzētos kopšanas līdzekļus – katram grīdas segumam ir speciāli piemēroti kopšanas līdzekļi, kas nebojā to, bet gan palīdz saglabāt grīdas izskatu;
- smiltis un mitrums – iesakām izvairīties no smilšu un mitruma pastāvīgas atrašanās uz grīdas, jo tas var negatīvi ietekmēt grīdas segumu. Smiltis uz grīdas var radīt noberzumu, bet mitrums pleķus vai pat grīdas uzpūšanos;
- mēbeļu pārvietošana – mēbeļu stumšana var radīt švīkas un noberzumus uz grīdas, sevišķi jūtīgi ir koka, parketa un lamināta grīdas segumi. Vislabāk mēbeles pārvietot tās paceļot un aiznesot, lai neveidotos paliekošas švīkas uz grī