Parketa grīdas slīpēšana atšķiras dažādiem grīdas veidiem, masīvkoka sloksnēm vai dēļiem. Iemesls ir tas, ka, slīpējot jebko, jums vienmēr tas jādara graudu virzienā. Nav iespējams izbraukt graudu virzienā, slīpējot parketa grīdu, jo bloki tiek likti dažādos virzienos.

Kā slīpēt parketa grīdas.

Jūs to slīpējat 45 grādu leņķī pret graudiem. Daži grīdas slīpētāji saka, ka parketa grīdas būtu jānoslīpē citā veidā. Viņi saka, ka jums vienā slīpējumā vajadzētu slīpēt grīdu katra bloka graudu virzienā un pēc tam ar nākamo pāreju, slīpēt to pretējā virzienā. Tas nav labs veids, kā slīpēt koka grīdu, jo tas slīpēs arī blokus, kurus jūs slīpējāt grudu virzienā.

Pirmkārt, pirms sākat slīpēt jebkādas koka parketa grīdas, jāpārliecinās, vai visi koka bloki ir cieši pielīmēti un no grīdas jānoņem visas skavas, naglas un metāla priekšmeti.

Kad grīda ir cieta, bez vaļīgiem blokiem un visi metāla priekšmeti ir noņemti, ir laiks sākt grīdas slīpēšanu. Parasti mēs sāktu ar 40 smilšu grīdas slīpēšanas jostu, lai izlīdzinātu grīdu un noņemtu dziļas skrambas. Dažreiz jums var nākties pāris reizes slīpēt grīdu ar 40 smilšu jostu, lai pārliecinātos, ka grīda ir līdzena, bez zemes netīrumiem un skrāpējumiem. Slīpējot grīdu, pārliecinieties, ka tai vienmēr jāiet perpendikulāri iepriekšējai pārejai. Tagad malu slīpēšanai un izlīdzināšanai jāizmanto maluma slīpmašīna ar smilšu slīpēšanas disku graudainību 40.

Tagad ir pienācis laiks veikt vēl vienu gājienu pa grīdu ar 60 smilšu slīpēšanas jostu, slīpējot grīdu 45 grādos pret parketa blokiem, bet perpendikulāri pēdējam slīpēšanas virzienam. Atkal slīpējiet malas, vienā līmenī ar malu un 60 smilšu slīpēšanas disku.

Tagad ir laiks aizpildīt spraugas starp blokiem ar epoksīdsveķu pildvielu un putekļiem, ko esat ieguvis no 60 smilšu slīpēšanas procesa. Sajauciet epoksīdsveķu pildvielu un smalkos putekļus, lai izveidotu koka pastu. Jums ir jāizklāj špaktele pa visu grīdu, pārliecinoties, ka ir aizpildītas visas spraugas starp parketa blokiem. Iespējams, ka ar dažām lielākajām spraugām tās būs jāaizpilda divreiz, jo žāvēšanas laikā pildviela nedaudz saraujas. Tas padarīs grīdu atkal netīru, jo daļa no špakteles tiks atstāta uz grīdas. Ļaujiet koka pildvielai pilnībā nožūt un pēc tam pārejiet pie nākamās darbības.

Tagad ir pienācis pēdējais solis ar jostas grīdas slīpmašīnu ar 100 smilšu slīpēšanas jostu. Atkal atcerieties slīpēt grīdu 45 grādu leņķī pret blokiem, bet perpendikulāri iepriekšējai slīpēšanai. Tagad pēdējo reizi malas slīpējiet ar 100 smilšu slīpēšanas disku. Pārliecinieties, ka esat noņēmis visu koka pildvielu ar šo pēdējo soli, jo buferis nenoņems pildvielu.

Tagad ir pienācis laiks noslīpēt visus stūrus, kurus malas grīdas slīpmašīna nespēja sasniegt. Lai izlīdzinātu šos stūrus, jums būs nepieciešama Bosch 2 collu jostas stūra slīpmašīna. Šos stūrus vienmērīgi slīpējiet ar trīsstūra slīpmašīnu.

Kad parketa grīda ir noslīpēta ar 100 smilšu slīpēšanas jostu un visas malas un stūri ir noslīpēti un izlīdzināti, ir pienācis laiks sākt koka grīdas slīpēšanu / apdari. Sāciet grīdas slīpēšanu ar 120 smilšu slīpēšanas līmeņa disku. Veicot grīdas slīpēšanu, veltiet tai laiku un dariet to rūpīgi, jo tā ir apdare visai grīdai. Grīdas slīpēšana noņems visas nepilnības un skrambas no iepriekšējiem grīdas slīpēšanas posmiem. Pārliecinieties, ka esat noņemis skrāpējumus, kas palikuši no slīpmašīnas jostas.

Kad grīda ir gluda un visas skrambas noņemtas, ir pienācis laiks dot grīdai labu, tīru virsmu. Pārliecinieties, ka, uzkopjot grīdu, tiek notīrīti visi putekļi, jo jūs nevēlaties, lai lakā būtu putekļi vai netīrumu graudi. Tad ar viegli mitru mikrošķiedras mopu pārejiet pāri grīdai, lai notīrītu visus atlikušos putekļus.

Beidzot ir pienācis laiks sākt blīvēt grīdu un veikt visu smago darbu pēc grīdas slīpēšanas. Lai uzklātu gruntskrāsu un laku, jums jāizmanto īss pāļu rullītis un ar grunti jāuzklāj uz grīdas. Jums vajadzētu izmantot 1 gruntējumu uz neapstrādātas grīdas, kam seko 2 kārtas ar poliuretāna koka grīdas laku. Pirms katras nākamās kārtas uzklāšanas, pārliecinieties, ka katrs slānis ir ļoti labi nožuvis, un pārliecinieties, ka grīdu slīpē ar 150 smilšu smilšu klona disku un labi uzliek katru starpkārtu.

Vietām ar intensīvu noslodzi, jūs varat uzklāt papildu pārklājumus vai izmantot cietāku komerciālu koka grīdas laku.